Reprezentanti sa zišli pred Nemeckom, ešte budú povolaní traja hráči

Česká reprezentácia sa dnes v Prahe zišla pred zápasy kvalifikácie majstrovstiev sveta v Nemecku a s Azerbajdžanom. Drobné problémy mali Martin Frýdek a Filip Novák, ich štart by to ale nemalo ovplyvniť. Tréner Karel Jarolím ešte v najbližšej dobe rozšíri súčasný dvadsaťčlenný káder o ďalšie tri hráča.

“Drobný problém mal Martin Frýdek, možno trošku Filip Novák. Ale nemalo by to byť nič zásadné, čo by malo ovplyvniť to, že by v nominácii treba nezostali, “ povedal novinárom Jarolím.

Český kouč, ktorý prevzal reprezentáciu v lete po Pavlovi Vrbovi, ešte plánuje dodatočne povolať ďalšiu troch hráčov. “Ide o ľavého záložníka, prípadne útočníka a stredového hráča. Intenzívne to riešime, niečo zvažujeme.Dôjde k tomu v najbližšej dobe, “ vyhlásil Jarolím.

Nepôjde o Daniela Pudila z Sheffielde Wednesday, ktorý síce po zranení už nastúpil k zápasu druhej anglickej ligy, ale musel opäť striedať. “Zrejme sa mu to trošku obnovilo, takže v nominácii tentoraz nebude,” uviedol Jarolím.

Kvôli zraneniu mu už skôr vypadlo niekoľko dôležitých hráčov. Chýbajú záložník Vladimír Darida, ďalší stredopoliar Jakub Rada či stopéri Lukáš Pokorný a Tomáš Kalas. Zdravotné problémy stále má aj kapitán Tomáš Rosický, ktorý ešte neoznámil, či bude v reprezentácii pokračovať.Naopak sa do tímu vrátili stredopoliar Milan Petržela a uzdravený stopér Tomáš Sivok, v mužstve je aj útočník dvadsaťjednotky Patrik Schick zo Sampdorie Janov.

Jarolímův tím v septembri pri jeho súťažnej premiére na lavičke reprezentácie remizoval v úvodnom zápase svetovej kvalifikácia so Severným Írskom 0: 0. V druhom dueli skupiny sa v sobotu 8. októbra predstaví Česi v Hamburgu na pôde úradujúcich svetových šampiónov Nemcov ao tri dni neskôr v Ostrave-Vítkoviciach privítajú Azerbajdžan.

“Každý z tých zápasov bude mať úplne iný charakter. Nemecko je obrovská výzva. Tam môžeme príjemne prekvapiť a bol by som rád, keby sa tak stalo. Azerbajdžan to bude pravdepodobne o dobývanie súperovej obrany, “ povedal Jarolím.Jeho zverencov čaká podvečer tréning, ktorý bol zo Strahova presunutý na ihrisko vedľa Smíchovského hotela, kde tím býva.