Pružinové matrace

Dobrá voľba pre deti od troch rokov a starších – pružinové matrace strednej a vysokou tuhosťou. Nespornou výhodou pružinové matrace je kompletný absencia kovových častí, takže nemôže byť strach z magnetických a elektrostatických účinkov na dieťa.

Moderné plniva môže poskytnúť pružinové matrace dostatočne vysokú tuhosť. Ako plnivo sa najčastejšie používa prírodný alebo syntetický latex a polyuretánová pena.

Latex – prírodný materiál vyrobený z miazgy gumovníka, ekologické, flexibilné, odolné a trvanlivé. Pružinové matrace vyplnené latexom vydrží ťažkých bremien, a preto môže slúžiť až na 30 rokov. Matrace plnené latexu majú antiseptické vlastnosti, a nebojí sa vlhkosti. Taká matrace – najdrahšie zo všetkých, ale to je ideálnou voľbou pre tých, ktorí si môžu dovoliť, aby sa významné investície do vášho zdravia.

2

V zriedkavých prípadoch môže matrace nie sú vhodné pre deti od narodenia trpí alergické reakcie. V takých prípadoch, pred nákupom je potrebné špecializované poradenstvo.

Skoro ako prírodného latexu v výkonný syntetický latex (vaterlateks). Súčasne je to cenovo dostupnejšie. Materiál je šetrný k životnému prostrediu, má dostatočne vysokú elasticitu, a jeho životnosť je 10-20 rokov.