Plzeň si o milióny z Ligy majstrov zahrá s Razgrad

Plzenskí sa o postup do Ligy majstrov stretnú s Ludogorcem Razgrad. Bulharský majster bol pritom tímom, ktorý hráči Viktorie chceli zo všetkých piatich možných súperov pri dnešnom žrebe v Nyone najmenej. Boje 4. predkola začnú na ihrisku súpera 17. augusta, odveta v Plzni sa bude hrať 23. augusta.

Kým Plzeň bojuje o tretiu postup do hlavnej fázy Ligy majstrov, Razgrad si v základnej skupine zahral v sezóne 2014 / 15, kedy postúpil cez Steaua Bukurešť.Tento rok päťnásobný bulharský šampión vyradil čiernohorský celok Mladost Podgorica a potom Crvenú Zvezdu Belehrad až v predĺžení odvety, keď oba zápasy skončili remízou 2: 2.

“Ja by som asi nechcel do Bulharska, ale predpokladám, že tam pôjdeme, keď si to neželáme, “ veštil ešte pred žrebom generálny manažér plzeňského klubu Adolf Šádek.

Plzeň tak čaká ďalšie nepríjemné cestovanie, pretože najbližšie letisko je 120 kilometrov od Razgrad vo Varne. Ludogorec je navyše aj herne ťažkým súperom, v kádri má viac Brazílčanov než Bulharov. S bojom o Ligu majstrov má rovnaké skúsenosti ako Plzeň, hrá o ňu piaty rok v rade.V roku 2014 potom jeho hráči došli až do osemfinále Európskej ligy, kde nestačili na Valenciu.

Razgrad má stabilizovaný káder, ktorý príliš nemení. Hlavnou postavou je brazílsky záložník Marcelinho, ktorý už získal bulharský pas a stihol štyri reprezentačné štarty. Kapitánom je ďalší bulharský reprezentant Svetoslav Đakovo. V tíme sú aj rumunskí reprezentanti Cosmin Moti, Andrei Prepelita a Claudiu Keser, Kanaďan, Argentínčan, Konžan, Ukrajinec, Holanďan, Portugalčan či hráč z Madagaskaru. Postup cez Crvenú Zvezdu zaistil hetrikom v odvete v Srbsku ďalší Brazílčan Wanderson.

Plzeň má s Razgrad tiež pomerne čerstvú skúsenosť. V januári sa s ním stretla na sústredení v Turecku a prehrala 1: 2.Za súpera sa trafili Marcelinho a Angulo, ktorý už v tíme nie je, za Plzeň znížil Holenda. Následne s Ludogorcem uhrali bezgólovú remízu Brno. V roku 2014 vyhral Razgrad v príprave nad Spartou 1: 0, o rok neskôr mu Sparta prehru oplatila. Tento rok v júni potom bulharský majster v príprave porazil aj Slavii 2: 1.

Los playoff Ligy majstrov:
Majstrovská časť:
Ludogorec Razgrad – Plzeň
Celtic – Hapoel Beer-Sheva
FC Kodaň – APOEL Nikózia
Dundalk – Legia Varšava
Dinamo Záhreb – Salzburg
Nemajstrovské časť:
Steaua – Manchester City
FC Porto – AS Rím
Ajax – Rostov
Young Boys – Mönchengladbach
Villarreal – AS Monaco

Prvý zápasy sa hrajú 16. a 17. augusta, odvety sú na programe o týždeň neskôr.