Krásna krása Hanzlíčkovej v štúdiu OH poslala moderátorovi na zem

Už myslela, že je všetko stratené a na olympijské žinenky sa nepozrie, ale uprostred júla naskočila na jedno zo štyroch miest, ktoré nevyužili Brazílčania. Adéla Hanzlíčková, 22-ročná volnostylařka, ktorá súťaží v kategórii do 63 kilogramov, bola pondelkovom hosťom Olympijského štúdia iDNES.cz.

“Práve som bola na medzinárodnom sústredení v Madride a zavolal mi tam tréner, že idem!” Opísala okamihy šťastia, ktoré ju znenazdajky postretlo. “Teším sa na skvelú atmosféru, o ktorej sa hovorí, že je úžasná na olympijských hrách. Stretneme sa s mnohými známymi športovcami, “dodala pred vrcholom svojej kariéry.

A koho by chcela stretnúť predovšetkým?

“Bolta!” Vyhŕkla úprimne. “Ale to chce každý, nie?Rada by som si s ním urobila spoločnú fotku, ako sa to podarilo Lukášovi Krpálkovi, ktorý už ju zverejnil na sociálnej sieti, “doplnila pohľadná mladá žena, ktorá zamieri do Ria v sobotu a zápasiť bude ďalší piatok 18. augusta.

Chce sa, aby sa stal zápasníkom. V obci Česká u Brna vyrastala v skupine chlapcov, ona mala rád prepel. A základná škola Horáckeho námestia v Brne bola jediná v krajine, ktorá mala športovú triedu zameranú na zápas.Tento šport Adéle Hanzlíčková vždy šiel, aj keď ho pred rokmi kvôli bohémskemu životu na strednej škole skoro opustila. “Je preč, cigarety a sklo sú minulé,” povedala pevne.

Čoskoro totiž mala jasno – začala zbierať medaily na európskej úrovni a rada by sa dostala medzi svetovú elitu.

Tých medailí nie je málo. Získala európskej bronzy medzi kadetky (2010) aj juniorkami (2014), pridala striebra z ME do 23 rokov (2015 a 2016), medzi tým dosiahla aj na piate miesto na ME dospelých (2014). Odborníci mali jasno – práve ona je najväčšou nádejou slovenského zápasu, práve ona by nemala v Rio de Janeiro chýbať. Ona je mimoriadne frivolná, hovoria.A nebojí sa riskovať, čo jej často vychádza, dodávajú druhí.

“Skúseností z veľkých súťaží zatiaľ veľa nemám, dlho som bola skôr vyľakaní, ale treba to časom prestane,” premýšľala. Napriek tomu má jeden veľmi cenný skalp. “Vlani som na turnaji v Poľsku porazila súčasnú majsterku sveta z Mongolska, to je môj zatiaľ najväčší úspech. A tiež asi najemotívnejšie moment, “priznala.

Chcela sa stať prvou českou Zápasníci na olympijských hrách, ale už sa zmierila s tým, že si bude musieť ešte štyri roky počkať.Na marcovom ME v Rige nečakane vypadla v prvom kole, potom neuspela v jarných kvalifikačných turnajoch. “Navonok som hovorila, že som príliš mladá a moja výkonnosť porastie, ale vnútri som prežívala sklamanie,” priznala vtedy členka pražského Olympu a zverenkyňa trénera Milana hemží.

Nakoniec však uspela, a to vďaka deviatemu miestu z vlaňajšieho Majstrovstvá sveta v Las Vegas.

“Na medailu to v Riu asi nebude, ale forma je, posledný mesiac som veľa trénovala. Pred olympijským turnajom sa nebojím nikoho a budem bojovať, “sľúbila

A najväčší športový cieľ Hanzlíčková? “Raz by som chcela olympiádu vyhrať, ale na to mám ešte čas,” pokývala hlavou zápasníci, ktorá v štúdiu predviedla na moderátorovi dva chvaty, útok na nohy a páku.S kvapkou prehnanosti – súper nemal šancu, aj keď bol na domácej pôde.