Hádzaná sa v Plzni profesionálne robí, hovorí tím

“Musím povedať, že v Čechách je úplne iné, ako na Morave,” prekvapil Šíru po víťazstve 31:25 nad nemeckým Aueom. A potom sa snažil odvrátiť pozornosť. “Je to oveľa profesionálnejšia úroveň v Plzni, všetko funguje tak, ako to je. Aj v príprave sa veľa dbá na taktické pokyny, “pochvaľoval si tento rok 28-ročný pivot.

Šíra prišiel do Plzne v lete zo Zubří, predtým hral extraligu aj za Hranice alebo Bystřici pod Hostýnem a ako mladík si vyskúšal angažmán v Rakúsku za tím Fivers WAT Margareten. “Dokonca sme si zahrali aj európske poháre, narazili sme vtedy na Švédmi,” pripomenul.

Pohárové cesta na sever ho čaká aj teraz, len povedie do Dánska. Plzeňský talent udeľuje 2.Pohár EHF Prelude do Kodane Kolding IF. “Teším sa na to. Už je to nejaká doba, čo som poháre zažil, “pokračoval Šíra.

Predtým si ale musí upevniť pozíciu v kádri majstrovského Talentu, kam prišiel ako alternatíva k Jakubovi Šindelář na post pivota. “Keď som proti Kubovi hral, ​​bolo to vždy celkom tvrdé a vyhecované,” zaspomínal Šíra, ale teraz si dokáže predstaviť vzájomnú spoluprácu.

“Dôležité je, aby sme boli prínosom pre tím.Je vidieť, že ešte nie som s chalanmi tak úplne zohraný, ale to tréningom vypilujeme, “verí čerstvá posila.

V piatok proti Aue dostal ešte väčší priestor Šindelář, ale aj Šíra si svoje odohral. “Čakal som, že budem hrať trošku menej, so svojou porciou minút som spokojný.”

A ako po zápase priznal, bola to pre neho zaujímavá skúsenosť. “Proti nemeckému mančaftu som ešte nikdy nehral. Bolo to zaujímavé porovnanie. Potvrdilo sa, že Nemci majú vždy perfektné spojky, tam bola aj sila Aue a v ich spolupráci s pivotom, “hodnotil súpera.

Aue by podľa neho hralo v extralige možno až o medaily. “Vyhrali sme síce o šesť gólov, ale aj oni mali kvalitu.Rozhodne by tu hrali v hornej polovici stola, “dodal Sira. A čo bola z jeho pohľadu hra? “Bolo to dosť náročné po dvoch týždňoch fyziky. V koncentračnom tábore v Rakúsku sme niečo prebehli. Kondíciu máme, únavu som necítil, “pochvaľoval si Šíra.

Na prvý zápas po tvrdej tréningovej drine sa tešil. “Pre každý hráč hádzanej tento mesiac hrubej prípravy je nepríjemný, tešil som sa na balón. Aj v praxi už praktizujeme kombinácie. Čím viac zápasov, tým vyššia je forma, “dúfa Sira. Ďalšia voľba hry čaká na hádzanárku Talent M.A.T. Plzeň na konci týždňa. Po prvé, Bern Bern, ktorý je prvýkrát v Plzni, hostí v piatok.O deň neskôr sa majstri Českej republiky zúčastnia medzinárodného turnaja do Novej Veselí.